Die jaarlikse Vlakte Marathon het plaasgevind op 25 November 2017 en was weereens ‘n groot sukses.  

‘n Bedrag van R10 000 is aan Cansa oorhandig en die totale inskrywings getal het gegroei van 760 in 2016 na 906 atlete in 2017.

Rekords het gespat vir die mans en vroue afdelings van die 10.4km en die 21.1km.  Baie geluk aan die rekordbrekers en alle katergorie wenners soos hier aangedui:

Baie geluk ook aan al die atlete van Langeberg Atletiekklub wat aan die onderskeie wedlope deelgeneem het:

10.4km    
Linelle Whitehead 52:45:00 10.4KM
Celeste Van Wyk 53:25:00 10.4KM
Sophia Terblance 57:46:00 10.4KM
Driekus Crous 58:15:00 10.4KM
Helmien De Jager 1:06:37 10.4KM
Cornelia Giliomee 1:11:44 10.4KM
Junita Coetzee 1:17:33 10.4KM
Marilise Oosthuizen 1:17:33 10.4KM
Henriette Janse van Rensburg 1:19:49 10.4KM
Ros Reich 1:28:37 10.4KM
Inge Schreve 1:31:15 10.4KM
Elizabeth Steyn 1:36:24 10.4KM

 

21.1km    
Justin Marais 1:12:45 21.1KM
Wendy Joubert 1:43:23 21.1KM
Michelle Kluyts 1:50:52 21.1KM
Aldu Duminy 1:51:59 21.1KM
Barend Swart 1:52:16 21.1KM
Gerdus Steyn 1:55:06 21.1KM
Marina Fourie 1:58:13 21.1KM
Anthony Steven 1:59:35 21.1KM
Louis Aucamp 2:06:54 21.1KM
Jurie Fick 2:08:01 21.1KM
Michelle Martin 2:10:18 21.1KM
Bernard Pieters 2:12:46 21.1KM
Charmaine Van Deventer 2:18:42 21.1KM
Jenni-Lyn Napier 2:20:01 21.1KM
Gert Janse van Rensburg 2:20:56 21.1KM
Amouret Cornthwaite 2:34:11 21.1KM
Jessica Stanleigh 2:45:38 21.1KM

 

42.2km    
Danie Geldenhuys 3:29:03 42.2KM
Willem Du Toit 3:31:39 42.2KM
Analie Heyns 3:34:50 42.2KM
Lodelia Odendaal 3:35:42 42.2KM
Elona Keyser 3:35:59 42.2KM
Matthys Heyns 3:37:43 42.2KM
Helena Du Toit 3:46:40 42.2KM
Garth Hume 3:53:41 42.2KM
Henry Michaels 4:11:11 42.2KM
Lientjie De Beer 4:13:02 42.2KM
Loura Klinck 4:18:28 42.2KM
Erastina Bredenhann 4:22:51 42.2KM
Lima Eksteen 5:13:39 42.2KM
Isabel Cronje 5:15:22 42.2KM

Ons sien uit na Vlakte Marathon 2018.